"אנחנו מחנכים לאורו של המוטו חרות ואחריות, שפירושו לתת לבוגר את הכלים לעשות כל מה שהוא רוצה בלי להיכנע למגבלות, בלי לחכות לגורמי שלטון שיעשו בשבילו – אבל לעשות את זה במסגרת אחריות ברורה לסביבה ומתוך רצון לפעול בתוכה".

המרכז הבינתחומי הרצליה / כתבות

1234
מן העיתונות:
מן העיתונות: "אושרה הקמת האוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל" 15 באפריל 2018

ביום שלישי, ה- 20 במרץ נפל דבר בישראל.
המועצה להשכה גבוהה אישרה למרכז הבינתחומי הרצליה לפתוח בהליך להענקת תארי דוקטורט.
כל כלי התקשורת בישראל סיקרו את האירוע בהרחבה.
הנה מקבץ מהכתבות שליוו את האירוע ההיסטורי:

The Marker

Mako

ערוץ 10

מעריב

Ynet

גלובס

פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי הרצליה, וד
פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי הרצליה, וד"ר אריק זימרמן, ראש רשות המחקר בבינתחומי השתתפו במשלחת המועצה להשכלה גבוהה בראשות נשיא המדינה, מר ראובן רובי ריבלין, להודו 22 ביוני 2017

בטרם הצטרפו למשלחת, ערכו פרופ' רייכמן וד"ר זימרמן ביקורים אצל שותפים פוטנציאליים במומבאי ובפּוּנה. פרופ' רייכמן וד"ר זימרמן ביקרו, בין היתר, באוניברסיטת מומבאי, באקדמיית מגנאד דסאי (Meghnad Desai) לכלכלה, בבית ספר SP Jain למנהל, בבורסת המניות של בומביי, במכללת סימביוזיס ואצל קבוצת התקשורת סאקאל.

בנוכחותו של הנשיא ריבלין נחתמו שישה הסכמים לשיתוף פעולה, ביניהם שלושה הסכמים לחילופי סטודנטים עם אוניברסיטת ג'ווהרלל נהרו, אוניברסיטת אמיטי (Amity), ו- We School. בנוסף, נחתמו מזכרי הבנות שנועדו לסלול הדרך לשיתופי פעולה רחבים ומשמעותיים עם בית ספר SP Jain למנהל, קרן Delivering Change ובורסת בומבאי.

india-raichman-webpart1
בתמונה (משמאל לימין): פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי, חותם על מזכר הבנה עם מר אביג'יט פאוואר, מייסד ויו"ר קרן Delivering Change; ד"ר אריק זימרמן, ראש רשות המחקר בבינתחומי. יושבים מאחור: נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין; פרופ' יפה זילברשץ, יו"ר הועדה לתכנון ולתקצוב.

איגוד השיווק הישראלי העניק פרס מפעל חיים בשיווק לפרופ' אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי הרצליה
איגוד השיווק הישראלי העניק פרס מפעל חיים בשיווק לפרופ' אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי הרצליה 22 ביוני 2017

איגוד השיווק הישראלי העניק פרס מפעל חיים בשיווק לפרופ' אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי הרצליה

איגוד השיווק הישראלי העניק פרס מפעל חיים בשיווק לפרופ' אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי הרצליה, במסגרת טקס הכרזת הזוכים של תחרות השיווק האפקטיבי, ה-EFFIE, שהתקיים ב-5 ביולי.
פרס מפעל חיים בשיווק של איגוד השיווק מוענק זו הפעם השמינית, והוא הפרס היוקרתי ביותר שניתן על ידי האיגוד המייצג את המפרסמים והמשווקים בישראל (עוד בשמו הקודם "איגוד המפרסמים"). בין מקבלי הפרס בעבר: ברונו לנדסברג, מיכאל שטראוס, דן פרופר, ליאון קופלר, אריק רייכמן, עמוס שפירא וגזי קפלן ז"ל.

 

בהענקת פרס זה מבקש איגוד השיווק להביע את הערכתו הגדולה ורבת השנים לפרופ' רייכמן אשר ייסד בשנת 1994 את המרכז הבינתחומי הרצליה.

במהלך שני עשורים הצליח הבינתחומי הרצליה להיות חלוץ בנושאים רבים, להכניס תכניות לימודים בינתחומיות מעודכנות וחדשניות, לגייס את טובי החוקרים בתחומים רבים, לפעול למען השבת מוחות ישראלים לארץ, לבסס את מעמדו של המרכז בישראל ובמישור הבינלאומי, ולהוכיח חשיבה אחרת וחדשנות אקדמית, כאשר כל העת הסטודנט הוא במרכז העשייה האקדמית.
effie2

בתמונה (מימין לשמאל): תלמה בירו, פרופ' אוריאל רייכמן ואייל מליס

מאיגוד השיווק נמסר: "אנו גאים על ההזדמנות להעניק את הפרס היוקרתי –פרס מפעל חיים בשיווק – לפרופ' אוריאל רייכמן, איש חזון וחולם, ורואים במפעל חייו דוגמה ומופת ניהוליים. המודל הייחודי של המרכז הבינתחומי בראשותו, המשלב מצוינות במחקר ובהוראה, בצד אחריות חברתית ומעורבות בקהילה, תורם תרומה משמעותית וחשובה להכשרת מנהיגות העתיד של ישראל".

 

49 מהלכי שיווק מצטיינים יתחרו ב-18 קטגוריות בגמר תחרות האפי 2016. התחרות, המנוהלת ע"י איגוד השיווק הישראלי, איגוד הפרסום והמי"ל מתקיימת בישראל זו השנה ה-15 ושיאה בטקס הכרזת הזוכים שיתקיים ב- 5 ביולי, באולם "שבע" בתל אביב.
האפי הוא פרס בינ"ל יוקרתי, שמתמודדות עליו החברות הגדולות ביותר בעולם ובמשק הישראלי. התחרות נערכת ביותר מ-40 מדינות.

פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי הרצליה, השתתף ב
פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי הרצליה, השתתף ב"פסטיבל החדשנות" שיזם נשיא הודו 22 ביוני 2017

פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי הרצליה, השתתף ב"פסטיבל החדשנות" שהתקיים בהודו במהלך חודש מרץ. "פסטיבל החדשנות" הפגיש בין מרכזי חדשנות מאוניברסיטאות בהודו וברחבי העולם, יזמים, סטודנטים וחתני פרס נובל. כמו כן, מבין מאות המשתתפים בפסטיבל, עשרות הגיעו  ממדינות כגון; ארצות הברית, בריטניה, סינגפור, אוסטרליה, פינלנד, ערב הסעודית, איחוד האמירויות, קנדה וסין. הבינתחומי הרצליה היה המוסד להשכלה גבוהה היחיד מישראל שהשתתף בפסטיבל.

הפסטיבל נערך ביוזמתו של נשיא הודו, פרנב מוקהרג'י, בשיתוף הקרן ההודית לחדשנות לאומית. מטרת הפסטיבל הינה לפתח את החדשנות בהודו ולקדם יזמים במטרה לסייע בהתמודדות עם האתגרים עימם מתמודדת האוכלוסיה ההודית. כמו גם, ללמוד מהידע שצברו המדינות המשתתפות ובאמצעותו לקדם את מעמדה של הודו.
במהלך הפסטיבל התקיימו, בין היתר, קבוצות דיון על מודלים של האצה עבור סטארט-אפים חדשניים; פיתוח חדשנות ומיומנות; תמריצים לחדשנות במדיניות ציבורית; חידושים לשם שינוי חברתי בקנה מידה נרחב; ועוד.
במהלך האירוע פרופ' רייכמן שימש כיו"ר משותף של שולחן עגול בנושא "חדשנות ופיתוח מיומנויות" ונשא נאום שעסק בנושא. ד"ר אריק זימרמן, ראש רשות המחקר ויחסים אקדמיים בינלאומיים בבינתחומי הרצליה, נכח גם הוא בפסטיבל והשתתף בפאנל בנושא "מינוף מדע, טכנולוגיה וחדשנות: פיתוח מערכת אקולוגית כוללת". בהמשך, פרופ' רייכמן וד"ר זימרמן קיימו פרזנטציה במהלך דיון בנושא "השראה לחדשנות: מפגש עם אקדמאים, חממות טכנולוגיה עסקית וקצינים בכירים מהודו ומהעולם".
טקס הענקת פרס לשכת עורכי הדין 1.9.15
טקס הענקת פרס לשכת עורכי הדין 1.9.15 1 בספטמבר 2015

בכנס הרצליה האחרון דיבר נשיא המדינה רובי ריבלין על ארבעה שבטים בחברה
הישראלית, המנותקים זה מזה: חילוני ליברלי, דתי לאומי, חרדי וערבי. שני השבטים –
האחרונים יהוו בקרוב מחצית מאוכלוסיית המדינה. בהתרחקות בין השסעים ובהעדר מכנה
ערכי משותף, ראה הנשיא בצדק איום על החוסן הלאומי.

המשך
גלובס - טקס עמיתי כבוד בבינתחומי
גלובס – טקס עמיתי כבוד בבינתחומי 28 במאי 2015