"אנחנו מחנכים לאורו של המוטו חרות ואחריות, שפירושו לתת לבוגר את הכלים לעשות כל מה שהוא רוצה בלי להיכנע למגבלות, בלי לחכות לגורמי שלטון שיעשו בשבילו – אבל לעשות את זה במסגרת אחריות ברורה לסביבה ומתוך רצון לפעול בתוכה".

אוניברסיטת רייכמן

אבני דרך – המרכז הבינתחומי חוגג 25 שנות פעילות

16 באוקטובר 2019

יש רגעים בהם המציאות עולה על החלומות של ראשית הדרך. הבינתחומי הרצליה חוגג 25 שנה להקמתו. ההעזה, התנופה והחדשנות שאפיינו אותו בראשית הדרך – קיימים היום ביתר עוצמה. רק אתמול עוד היה פה בסיס צבאי נטוש, והנה היום – מוסד אקדמי בינלאומי מוביל עם 10 בתי ספר בעלי מוניטין, עם אלפי סטודנטים מהארץ ומהעולם, עם הישגים אקדמיים ומחקריים רבים – המרכז הבינתחומי חוגג 25 שנות פעילות.

המשך

ראיון עם פרופ' אוריאל רייכמן ברדיו הבינתחומי | סיכום סמסטר ב', 2020

30 בנובמבר 2020

קטע מתוך נאומו של פרופ' רייכמן בטקס הפתיחה של מכון פאפוס לחדשנות

23 בנובמבר 2020

הסיפורים שמאחורי המקום | שדרת הדגלים ע"ש רפאל רקנאטי | המרכז הבינתחומי הרצליה

2 ביוני 2020

מתוך חזון זה, נוסד בשנת 2001 בית הספר הבינלאומי ע"ש רפאל רקנאטי. בית הספר הוקם בימים בהם פרצה האינתיפאדה השנייה, ובימיו הראשונים מנה עשרות בודדות של סטודנטים. כיום, לומדים בבית הספר הבינלאומי כ-2,000 סטודנטים המגיעים מ-90 מדינות. בשדרת הדגלים ע"ש רפאל רקנאטי ניתן למצוא עשרות דגלים שונים המייצגים את המדינות מהן מגיעים הסטודנטים הלומדים בבית הספר הבינלאומי.

המשך

פרופ' אוריאל רייכמן מציין 25 שנים להכרזה על ייסוד המרכז הבינתחומי

12 במאי 2019

האסיפה הכללית של הבינתחומי הרצליה החליטה על עדכון שמו לאוניברסיטת רייכמן

1 ביוני 2020

הסיפורים שמאחורי המקום | אודיטוריום אלפרן | המרכז הבינתחומי הרצליה

2 ביוני 2020
 לסרטון המלא:

הסיפורים שמאחורי המקום | אולמות קרול וג'ואי לאו | המרכז הבינתחומי הרצליה

2 ביוני 2020

בימי הצבא מבנה ההאנגר שימש כסככת טיפולים לרכב. זהו מבנה היסטורי בתולדות המרכז. בשנת 1998 כשהגיעה הבשורה שהמועצה להשכלה גבוהה מכירה בתואר האקדמי של הבינתחומי הרצליה, כל הסטודנטים והסגל נדחקו לתוך מבנה ההאנגר המקורי ושרו את ביצוע הבכורה העולמי להמנון הבינתחומי. בשנת 2012 התעוררה בעיית מצוקת המקום בקמפוס ועלה הרעיון להסב את ההאנגר, ששימש עד אז כמחסן, למבנה כיתות חדש.

המשך

הסיפורים שמאחורי המקום | ספרית מרק ריץ | המרכז הבינתחומי הרצליה

2 ביוני 2020

בימי הבסיס הצבאי הספרייה הזו הייתה המטבח וחדרי האוכל של הקצינים, הנגדים והחיילים. כשהחלו בהסבת המבנה לספרייה עוד היו במקום מקררים וסירים. קביעת המזוזה של בניין הספרייה בבינתחומי נעשתה על-ידי הרב לאו בנוכחות נשיא המדינה דאז, עזר וייצמן. שיפוץ המבנה התקיים בפועל בשלושה שלבים: בשלב הראשון הסבו את המבנה לספרייה בת קומה אחת. כשנה לאחר מכן, הוקמה הקומה השנייה בצד הדרומי. בשלב השלישי והאחרון שהחל בשנת 2000, שופץ המבנה הקיים ונבנתה תוספת האגף הצפוני בתרומתו של מרק ריץ'.

המשך

הסיפורים שמאחורי המקום | חניית הסגל | המרכז הבינתחומי הרצליה

2 ביוני 2020

במגרש שמשמש כחניון הסגל, נערך בשנת 1994 טקס ההכרזה על הקמת הבינתחומי הרצליה. בשנותיו הראשונות, התקיימו גם טקסי הענקת התארים במגרש זה.

המשך