"בני העם הממשיכים לשאת בקרבם את האחריות לעתיד המדינה: המשרתים בצבא ובמילואים, העובדים והדואגים כלכלית למשפחתם, המוכנים לעזור למי שלא יכול לעזור לעצמו, משלמי המיסים ויוצרי מקומות העבודה, שומרי החוק ובעלי המוסר, המגדלים ילדיהם לאהבת הארץ הזו ועמם. בנו, בקבוצה הזו, תלוי עתידה של מדינת ישראל והיכולת להתמודד עם מבקשי נפשנו".

ציונות המקור וציונות עכשווית

פרופ' אוריאל רייכמן השתתף בפרויקט מיוחד ליום הזכרון וסיפר על על אחיו, גדי רייכמן ז"ל, שנהרג במלחמת יום הכיפורים

27 באפריל 2020

נאומו של פרופ' אוריאל רייכמן המייסד ונשיא המרכז הבינתחומי הרצליה באירוע בכבוד הכי אחי

18 בפברואר 2020

המשך

הציונות מול מתנגדיה – המאבק על זהותה של מדינת ישראל

22 בספטמבר 2019

במדינת ישראל מתחולל היום מאבק אידאולוגי, העלול להשפיע על מהות המדינה ואפילו על יכולת שרידותה. ערכי הציונות נמצאים בעימות עם הדתיות המשיחית, השקפות חרדיות וחילונים אנטי-ציוניים. במקביל מתחולל הליך לא פחות כואב, העלול להביא לסופה של הזדהות של מרבית יהדות ארה"ב עם מדינת ישראל. מושג היהודי החילוני, בו עוסק ספרו של פרופ' אמנון רובינשטיין, הוא משמעותי למהות העימות הערכי בו אנו מצויים.

המשך
Thought Leaders on Shared Israeli Hope

Thought Leaders on Shared Israeli Hope

14 באוגוסט 2016

המשך
קריאת איפוס דברים בפתח כנס הרצליה ה- 15  7.6.15

קריאת איפוס דברים בפתח כנס הרצליה ה- 15 7.6.15

7 ביוני 2015

מדינת ישראל מצויה בתקופה קשה. מבית נחשפת שחיתות שלא ידענו כמותה בעבר, האלימות גוברת והעוינות בין השסעים בחברה הפכה למציאות. דרישות לצדק חברתי מתגברות ומנגד יזמים ישראלים נוטשים בטענות שונות. בזירה הבינלאומית מתחזקת תנועת החרם על ישראל, באירופה קיים זרם חזק של דעת קהל עוינת ובארה"ב ניכרת אירוזיה באהדה לישראל. המשך תופעה זו עלול לגרום בסיום העימות הבא לקשיים בחידוש מלאי צבאי, סנקציות כלכליות והליכים משפטיים.

המשך
דברים לזכרו של פרופ' אריאל רוזן-צבי ז

דברים לזכרו של פרופ' אריאל רוזן-צבי ז"ל 26.5.15

26 במאי 2015

19 שנה חלפו מאז פטירתו של אריאל רוזן-צבי והוא בן 52 שנים בלבד. לולא נפטר היה, אני מניח, מגיע לבינתחומי לאחר פרישתו לגמלאות מתפקידו כשופט בית המשפט העליון וכאן היה פוגש את פרופ' משה הלברטל ופרופ' ישי בר, איתם היה לו מכנה משותף, וכאן הייתי יכול להמשיך איתו את הדיאלוג החוקתי שנפסק לפני שנות דור ויותר.

המשך

חינוכית 23 – שיחת נפש עם אוריאל רייכמן

10 במאי 2015

המשך

דה מרקר – חמ"ל הסברה בבינתחומי

27 ביולי 2014

דה מרקר – חמ"ל הסברה בבינתחומי

המשך

מעריב – אחים שכולים – פרופ' אוריאל רייכמן

14 באפריל 2013

מעריב – אחים שכולים – פרופ' אוריאל רייכמן

המשך
בשם האח: מתהומות הכאב לפעילות ציבורית

בשם האח: מתהומות הכאב לפעילות ציבורית

14 באפריל 2013

"חובת ההתנדבות והנתינה למדינה היא מאפיין גדול של הדור שלי. לקרבה לשכול יש חלק גדול, אבל הבסיס הוא החינוך של דור שגדל והיה מעורב בשנותיה הראשונות של המדינה".

המשך